Krimi Městská policie Nezaradené Policie Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Duchcovští policisté zachránili lidský život! Muže, který nedýchal, přivedli zpět k životu

DUCHCOV – Zachránit život muže, který zkolaboval na ulici, se podařilo policistům Obvodního oddělení Duchcov ve spolupráci s městskými strážníky.

Hlídka policistů ve složení praporčík Tomáš Beránek a nadstrážmistr Damián Pondělík si při průjezdu obcí Duchcov všimla, že před domem na chodníku leží muž, který se nehýbe a kolem něj postává hlouček lidí. V tu chvíli na místo přijížděla i hlídka městských strážníků. Společně ihned běželi k ležícímu muži, u něhož zjistili, že nedýchá.

Jeden ze strážců zákona ihned zahájil ruční masáž srdce a zbylí připravovali k použití defibrilátor, který měla hlídka policistů ve služebním vozidle. Přístroj po napojení elektrod na tělo vydal pokyn k přímé masáži srdce. Tu prováděli policisté střídavě se strážníky. Za chvíli přístroj zavelel dát poškozenému výboj, poté opět policisté pokračovali v masáži srdce. Až po druhém výboji defibrilátoru si mohli policisté v dramatické situaci oddechnout.

Muž začal po několika minutách sám dýchat. V tu chvíli na místo přijela sanitka RZS, která po nezbytné stabilizaci převezla muže do nemocnice s podezřením na recidivu infarktu.

Policisté tak svým rychlým a profesionálním zásahem naplnili beze zbytku heslo “Pomáhat a chránit“. Policejní vozy jsou defibrilátory vybaveny již přes 10 let, a výrazně pomáhají policistům při situacích, kdy jde o záchranu lidského života.

Autor: por. Bc. Ilona Gazdošová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz