HZS Karlovarský Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Zraněného muže přímo z lesa na Sokolovsku vyzvedl vrtulník

SOKOLOVSKO – Záchranáři museli na místo události v těžko přístupném terénu slanit. K hlášenému pádu stromu na muže v lese mezi Sokolovem a Rovnou vyjížděli v pátek dopoledne hasiči ze tří jednotek. Pomoc zavolal spolupracovník zraněného muže, který záchranářům ukázal i cestu k místu neštěstí.

Muže trefil padající strom do hlavy, nebylo potřeba vyproštění z pod stromu, místo události ale nebylo dostupné pro záchranářskou techniku. Hasiči společně s posádkou záchranné služby došli ke zraněné osobě pěšky, zároveň poblíž našli trochu volné místo, nad které mohl naletět vrtulník.

FOTOGALERIE…

Přistát u nehody či kdekoliv v okolí kvůli zalesněnému a strmém terénu nebylo možné, letečtí záchranáři včetně lékařky tak slanili přímo z vrtulníku. Po stabilizaci zraněného muže vrtulník vyzvedl v podvěsu zachraňovanou osobu a odletěl s ní do nemocnice. Celá záchranná akce trvala necelou hodinu a půl.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz