Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Série čtyř vážných nehod motorkářů zaměstnala záchranáře v Moravskoslezském kraji

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Zdravotnická záchranná služba zasahovala od pátečního dopoledne do sobotních jedenácti hodin u série čtyř vážných nehod motocyklů, které se odehrály napříč celým krajem. Vesměs se jednalo o střety s automobily – v jednom případě s popelářským vozem, v ostatních s osobními.

Ve všech případech zasahovaly na místě pozemní posádky záchranné služby i vrtulník a pacienti byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni do ostravské Fakultní nemocnice, jeden do spádového zdravotnického zařízení.

V pátek před jedenáctou dopoledne došlo k nehodě čtyřiačtyřicetiletého motocyklisty v Branticích na Bruntálsku. Utrpěl poranění hlavy, hrudníku a dolní končetiny, jeho stav byl závažný.

Půl hodiny po patnácté hodině havaroval třicetiletý muž na silnici u Paskova. Ošetřen byl se zraněním hlavy a dolní končetiny.

Před šestnáctou hodinou došlo ke střetu automobilu s motocyklem u obce Vražné. Sedmatřicetiletý pacient utrpěl poranění dolní končetiny a následně byl předán do další péče v Novojičínské nemocnici.

V sobotu 4. června dopoledne skončil dvaasedmdesátiletý motocyklista po kolizi v příkopu a s hlavou pod vodou. V bezvědomí jej odtamtud vytáhli svědkové události. Na místo, do obce Horní Lhota na Ostravsku, ještě před posádkami ZZS dorazili pomoci také dva first respondeři. U muže selhávalo dýchání a lékař LZS proto musel přistoupit k intubací dýchacích cest, stejně jako k zajištění přístrojem řízené ventilace. Pacient s mnohočetnými poraněními byl po dalších opatřeních transportován vrtulníkem do nemocnice, a to v kritickém stavu.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz