Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Záchranáři na Bruntálsku vyjížděli k nehodě čtyřkolky a také k úrazu při přistání motorového padáku

BRUNTÁLSKO – Týmy záchranářů Moravskoslezského kraje zasahovaly v posledních hodinách u dvou vážně zraněných osob na Bruntálsku.

V sobotu 4. června večer se jednalo o muže na čtyřkolce a v neděli ráno pak o muže na motorovém padáku. U obou událostí zasahoval vrtulník LZS Ostrava a byly vyslány pozemní posádky.

V půl osmé večer přijali operátoři tísňové volání k nehodě čtyřkolky v obci Karlovice. Třiačtyřicetiletý muž narazil při jízdě do betonové paty sloupu a zůstal v prvních minutách v bezvědomí. Přivodil si poranění hlavy a mozku, také horní končetiny. První posádka, RZP Vrbno, byla u pacienta během šesti minut od nahlášení, spolu s jednotkou sboru dobrovolných hasičů.

Záchranáři zafixovali zraněnou končetinu, zajistili postiženého krčním límcem, uložili jej do podtlakové matrace, podali léky a také kyslík.

Během nedělního rána zasahovaly posádky v Rázové, poblíž vodní nádrže Slezská Harta. Během přistání s motorovým padákem se tam zranil třiasedmdesátiletý muž. Utrpěl řezné poranění horní končetiny. Pozemní posádka byla v tomto případě pro obtížně přístupný terén odvolána a o pacienta se postarali letečtí záchranáři.

Oba pacienti byli po ošetření vrtulníkem transportováni do traumatologického centra ostravské Fakultní nemocnice.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz