HZS Kultura Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Sport Technika Tipy na výlet Turistika Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ŽIVĚ: Největší celorepublikový sraz hasičstva Hasičské slavnosti Litoměřice dnes pokračuje na náměstí, výstavišti i na Lodním náměstí

LITOMĚŘICE – Druhým dnem dnes v Litoměřicích pokračuje největší celorepublikový sraz hasičstva spojený s výstavou hasičské techniky. Jedná se již o 8. ročník a proběhne ve dnech 10. – 11. června 2022. 

Ten, kdo v těchto dnech zavítá na výstaviště Zahrada Čech, na Mírové náměstí a posléze na Lodní náměstí, se může těšit na hasičskou techniku od té nejstarší, ze sbírek sborů dobrovolných hasičů, až po tu nejmodernější a speciální, kterou disponuje Hasičský záchranný sbor ČR.

Přímé přenosy z hasičských slavností:

11. června Sobota
 Slavnostní nástup, přehlídka a průvod
Hasičská hudební fontána

K vidění jsou staré zápřahové stříkačky, parní stříkačky i historické hasičské automobily. Většina techniky se aktivně prezentuje v rámci ukázek, které probíhají po dobu celých slavností.

Návštěvníci se mohou zúčastnit páteční Floriánské mše v katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích. Celou akci završí v sobotu večer hasičská hudební fontána. Vodní a světelná show stříkaná hasičskými proudnicemi, které mají dostřik až 120 metrů a výška fontány je přes 67 metrů.

FOTOGALERIE Z PRVNÍHO DNE ZDE

Slavnosti sestávají z několika částí a to z výstavy historické a moderní hasičské techniky a celodenního kulturního programu s mnoha doprovodnými akcemi na výstavišti Zahrada Čech. Na místě proběhne dnes, tedy v sobotu 11. června slavnostní nástup a průvod hasičů na Mírovém náměstí a završením budou praktické ukázky techniky a hasičská fontána na Lodním náměstí.

 

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz