Auto-Moto Doprava HZS Královehradecký Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Dva lidé byli po nehodě dvou nákladních vozidel a osobního automobilu na Královéhradecku letecky transportováni do nemocnice

KRÁLOVÉHRADECKO – Na křižovatce silnice I/11 s odbočkou na Krňovice a Třebechovice p/O se včera krátce před osmou hodinou stala dopravní nehoda dvou nákladních a jednoho osobního vozidla.

Z prvotního šetření vyplynulo, že řidič auta značky VW Passat jedoucí od Krňovic na Třebechovice p/O nerespektoval svislou dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“. Vjel do křižovatky v momentě, kdy po hlavní silnici od Týniště n/O směrem na Hradec Králové jelo nákladní auto značky Daf s přívěsem. Vlivem střetu byl passat roztočen a odhozen na protijedoucí nákladní auto značky Tatra. Při nehodě se zranil 75letý řidič passatu a jeho 26letá spolujezdkyně. Muž byl s těžkým zraněním letecky transportován a žena s lehkým zraněním rychlou záchrannou službou do nemocnice Nikdo jiný se nezranil. U obou řidičů nákladních aut policisté vyloučili alkohol dechovou zkouškou. U zraněného řidiče byl nařízen odběr krve.

Policisté na passatu, u kterého zadrželi z důvodu závad registraci, odhadli škodu na 50 tisíc, na dafu 500 tisíc, na tatře 300 tisíc a na poškozeném příkopu 15 tisíc korun.

Přesná příčina je v šetření hradeckých dopravních policistů.

Autor: por. Iva Kormošová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz