Sport Technika Ústecký Z domova Zahraničí Zajímavosti Zprávy podle krajů

NAPSALI JSTE NÁM: Dubský Thajský box poprvé na MS seniorů v Abu Dhabí

DUBÍ  – Tomáš Karel Barták z Leonidas gym Dubí v čerstvých 18 letech se účastnil Senior World Championships 2022 IFMA v Abu Dhabí, kde zápasil v kategorii do 23 let a poprvé i delší čas 3 kola po 3 minutách.

Celá Tomášovo kategorie byla 32 pyramida to znamená vyhrát 5 zápasů v cestě ke zlatě.

V prvním zápase se Tomáš setkal s tvrdým ostříleným Uzbekistáncem. Tomáš startoval z modrého rohu a v prvním kole se Uzbek snažil Tomáše trefit loktem a užíval slapskou sílu na utahání. Vysledek prvního kola byl tak 3:0 v neprospěch Tomáše, v druhém kole však Tomáš velkou bojovností otáčí kolo na svou stranu v poměru 2:1 a třetí kolo již bylo vidět , že Tomáš je na tom fyzicky lépe a podařilo se mu třetí kolo vyhrát 3:0 a tím celý zápas Tomáš vyhrává těsně na body.

FOTOGALERIE…

Druhý den určil pro Tomáše Kolumbijského šampiona. Opět jsme startovali z modrého rohu a Tomáš vyhecovaný prvním zápasem jednoznačně vyhrává nad starším a zkušenějším Kolumbijcem. Touto výhrou poslal Toma mezi 8 nejlepších zápasníků ve váze 63,5kg

Třetí den byl odpočinek a pak čekalo Tomáše čtvrtfinále proti 23 letému Kanaďanu, který byl několikanásobných medailistou IFMA i šampionem severní Ameriky a byl i asi nejtěžším soupeřem jaký mohl los Tomášovi nadělit. Opět jsme startovali z modrého rohu a zápas byl velice vyrovnaný, ale rozhodčí se přiklonili na stranu Kanadského reprezentanta a to zastavilo Tomášovo postup k medaili a museli jsme se spokojit na prvním dospělém MS s pátým místem.

Další rok bude další šance urvat tento cenný kov z nejvyšší soutěže v Muaythai (Thajském boxu).

Týden po návratu z MS bude čekat Tomáše i boj o titul mistra České republiky tak držte palce všichni co nám fandíte ať se nám zadaří.

Velký dík za možnost reprezentovat patří prezidentu České Muaythai Asociace Petru Ottichovi a jeho realizačnímu týmu.

Poděkování všem co nás podporují: Ústecký kraj, NSA, Města Dubí, Teplice, Krupka. Obce Proboštov a Novosedlice. Dále pak firmám Stavmart s.r.o., Grafstudio cz, shop Berem.cz.,

Po zdravotní stránce: Fyzioterapeut Jana Šimonová a Centrum sportovní medicíny Teplice, Norbert Bidrman LEGEARTIS academy .
Foto a Video: Czechfighter.cz, K-Legendary production.

Děkuji za pomoc v přípravě: Radek Pastír , Radek Veselý , Petr Khru Machacek a samozřejmě Sityodtong Boxing Camp Pon Pramkhao Sityodtong , Yodbandit Sityodtong , Kru Toy Sityodtong Sriwaralak , Wara Sityodtong Sriwaraluck Děkuji Vám všem Thanks
Dále děkuji celému repre týmu za podporu a děkuji za koučováni Jiří Mejstřík a Jirka Aplik Apeltauer

Autor: Ladislav Horejš