Auto-Moto Doprava HZS Krimi Pardubický Počasí Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Následky velmi silné bouřky likvidovali hasiči v Pardubickém kraji celou noc

PARDUBICKÝ KRAJ – Spoušť způsobila silná bouřka, která se přehnala v pondělí v podvečer přes Pardubický kraj. Za uplynulých 12 hodin hasiči napočítali 200 událostí. Jednalo se zejména o odstraňování utržených střech, popadaných stromů a stržených drátů elektrického vedení.

Opravdu velmi silné bouřky se přehnaly v pondělí v podvečer přes Pardubický kraj. Úplně nejhorší situace byla podle slov operačního důstojníka hasičů u Ronova nad Doubravou v části obce Mladotice, Heřmanově Městci a Chrudimi. V Ronově nad Doubravou, části obce Mladotice, odstraňovali hasiči nejvíce utržených střech z objektů. „Zhruba od 17.30 hodin do 18.45 hodin evidujeme asi 15 utržených střech v celém našem kraji. Momentálně zasahujeme asi u 65 událostí v souvislosti s bouřkou a dalších 117 událostí čeká na odbavení,“ uvedl k silné bouřce por. Bc. Petr Smetana Škodný, operační důstojník.

FOTOGALERIE…

Osobní vlak narazil do spadlého stromu v Chrudimi. Pomohli jsme z vlaku asi šedesátce cestujících. Událost se naštěstí obešla bez zranění.

Motorové pily byly kvůli popadaným stromům v provozu například ve více než desítce obcí našeho kraje – například ve Vysokém Mýtě, Chrudimi, Nekoři, Mistrovicích, Řepníkách, Horním Bradle, Chrasti, Jenišovicích, Morašicích, Tisové, Lipolticích, Lukavicích, Proseči, Chroustovicích, Luži, Slatiňanech, Běstvině, Rosicích, Trojovicích, Rozhovicích, Zaječicích, Klešicích, Bojanově a v dalších obcích našeho kraje… jsme stále v terénu a pomáháme vám. Obrázky jsou z Ronova nad Doubravou.

Od pondělí 20. června 17.18 hodin do úterý 21. června 6. hodiny ranní hasiči odstraňovali následky bouře, a to ve 200 případech. Jednalo se zejména o odstraňování utržených střech z objektů, popadaných stromů a stržených drátů elektrického vedení. I nadále jsou v terénu jak profesionální, tak dobrovolní hasiči. Pomáháme vám likvidovat následky bouřky.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz