HZS Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Policie Praha Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

V souvislosti s počasím hasiči napříč Českem v noci na dnešek zaznamenali zvýšený počet technických zásahů! Bylo to 677 výjezdů

ČESKO – Jednotky požární ochrany vyjely v pátek 24. června 2022 celkem k 677 událostem. Na jejich likvidaci se podílelo 870 jednotek PO, z toho 513 jednotek HZS ČR. 

V souvislosti s počasím hasiči zaznamenali zvýšený počet technických zásahů – v pátek od půlnoci do půlnoci jsme vyjeli k celkem 369 technickým pomocím a v sobotu od půlnoci do 14 hodin k 344 technickým pomocím. K nejvíce technickým zásahům vyjeli hasiči v Jihočeském kraji, ve Středočeském kraji a v hl. m. Praze.

Jednalo se především o odstraňování padlých stromů, čerpání vody ze zatopených objektů, uvolňování propustků a monitoring vodních toků. Prudké deště způsobily, že na několika místech v republice byla vyhlášena povodňová aktivita. V Praze se rozvodnil Botič, Kunratický potok a Pitkovický potok. V divadle na Vinohradech došlo k pádu sádrokartonového stropu v baru, voda zatekla i do rekonstruované hasičské stanice v Radotíně.

V souvislosti s počasím vzrostl i počet požárů v přírodním prostředí. V pátek vyjeli hasiči celkem k 73 požárům. Největší požár hasilo 37 jednotek nedaleko obce Sloup v Jihomoravském kraji. Jednalo se o rozsáhlý požár lesa o rozloze asi 4 hektarů v náročném a těžce dostupném terénu, nasazen byl i vrtulník s bambivakem. Škody se předběžně pohybují kolem čtvrt milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Autor: kpt. Mgr. Pavla Jakoubková, DiS.
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz