HZS Jihočeský Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Senior havaroval s motorovým větroněm na letišti v Plané u Českých Budějovic! Těžce zraněného pilota záchranáři transportovali do nemocnice

ČESKOBUDĚJOVICKO – Včera krátce po 18. hodině přijal operační důstojník na Integrovaném operační středisku jihočeské policie informaci o letecké havárii – pádu větroně na letišti Planá u Českých Budějovic.

Na místo byla okamžitě vyslána hlídka policistů z obvodního oddělení Boršov nad Vltavou, kteří po příjezdu asistovali letecké zdravotnické službě, která transportovala těžce zraněného pilota do nemocnice.

FOTOGALERIE…

Dalším šetřením a ohledáním místa činu, ve spolupráci s kriminalistickým technikem zjistili, že před 18. hodinou měl pilot vyššího věku vzlétat z letištní plochy, kdy pár minut po startu se u stroje objevily blíže nespecifikované technické problémy a z výšky několika desítek metrů spadl na travnatou plochu vedle ranveje. Přitom došlo k velmi těžkému zranění pilota, který byl uvnitř sám. Vše sledoval zaměstnanec letiště, který okamžitě informoval Zdravotnickou záchrannou službu Jihočeského kraje.

Událost je v šetření boršovských policistů, kteří budou spolupracovat s vyšetřovateli Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Autor: por. Bc. Milan Bajcura
Foto: HZS Jihočeského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz