Armáda ČR Auto-Moto Doprava Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Policie Politika Pomáháme Praha Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

ARMÁDA ČR: Více než stovka vojáků bude pomáhat policistům během předsednictví České republiky v Radě EU

ČESKO – Dnem 1. července 2022 vyčlení Armáda České republiky a Vojenská policie ve prospěch Policie ČR 120 vojáků v činné službě. Vojáci se budou podílet na bezpečnostním zajištění předsednictví České republiky v Radě EU. Jejich úkolem bude zajistit přepravu delegátů a provádět pyrotechnické a kynologické práce.

K podpoře policie budou povoláni řidiči, pyrotechnici a psovodi z Pozemních a Vzdušných sil Armády ČR a Vojenské policie do 31. prosince 2022.

„Ke koordinaci plněných úkolů Armády ČR a Vojenské policie ve spolupráci s Policií ČR vznikne v kasárnách Praha – Ruzyně operační středisko. Jeho jádro budou tvořit příslušníci Velitelství pro operace, doplněné o vojáky pozemních a vzdušných sil. Centrum bude fungovat po dobu šesti měsíců,“ sdělil náčelník štábu Velitelství pro operace brigádní generál Václav Vlček.

Vojáci budou nasazeni v souladu s Nařízením vlády č. 144 ze dne 4. května 2022. Kromě vojáků posílí Policii ČR také 30 příslušníků Celní správy.

Armáda ČR má se zabezpečením podobných akcí zkušenosti již z minulých let. V roce 2002 se jednalo o Pražský summit NATO a v roce 2009 taktéž o předsednictví České republiky v Radě EU.

Autor: podplukovnice Vlastimila Cyprisová