Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

ÚRAZY: Desítku zraněných cyklistů evidují záchranáři v Moravskoslezském kraji během neděle

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Slunečný víkend znamenal pro záchranáře Moravskoslezského kraje mimo jiné také řadu nehod cyklistů. Jen během včerejška zasahovaly týmy u deseti takto zraněných – v pěti případech na Frýdecko-Místecku a ve třech na Bruntálsku, po jednom pak na Novojičínsku a Ostravsku.

Bez zajímavosti není ani skutečnost, že k šesti zmíněným nehodám došlo v průběhu necelé hodiny, a to mezi půl čtvrtou a čtvrt na pět odpoledne.

Mezi nejčastější příčiny, a to více než v polovině událostí, patřily prosté pády cyklistů. Čtyři jezdci na bicyklech pak byli zraněni při střetech dvou, v jednom případě dokonce více cyklistů. Ve všech situacích se jednalo o dospělé mezi pětadvaceti a šestašedesáti lety. Zraněni byli v sedmi případech muži, ve třech ženy. Utrpěli vesměs středně těžká poranění, především hlavy a končetin, ale také hrudníku.

Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče posádky transportovaly pacienty do spádových zdravotnických zařízení.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz