Auto-Moto Doprava Jihomoravský Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

KRIMI: Teprve čtrnáctiletý chlapec na Hodonínsku si tajně půjčil od dědečka klíčky a vydal se na noční jízdu osobním automobilem…

HODONÍNSKO – Začal čas prázdnin, kdy děti tráví volný čas různými kratochvílemi a radovánkami. Bohužel však někdy i za hranou zákona. Jeden z takových případů nyní řeší policisté na Hodonínsku. Během uplynulého víkendu prováděli noční hlídkovou službu v lokalitě vinných sklepů blízko jedné vinařské obce.

Povšimli si vozidla, které zde projíždělo, pak se najednou otočilo a začalo se vzdalovat. Proto se jej rozhodli zastavit a zkontrolovat. K jejich údivu na ně z vozidla z místa řidiče koukal čtrnáctiletý chlapec. Ve vozidle jel sám a policistům uvedl, že vozidlo si tajně půjčil od jeho dědečka, u kterého tráví prázdniny.

Naštěstí se během jeho noční projížďky nikomu nic nestalo, nevznikla žádná bouračka. Domů už ale musel vysvětlovat v doprovodu policejní hlídky. Policisté se případem dále zabývají, zjišťují další okolnosti a poté rozhodnout o právní kvalifikaci.

„Apelujeme na rodiče, babičky, dědečky, vysvětlete dětem riziko podobných dobrodružství a možné následky. Stejně tak raději uchovávejte klíče od motorových vozidel mimo dosah dětí. Můžete se tak vyhnout mnoha nepříjemnostem.“

Autor: por. Bc. Petr Zámečník

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz