HZS Jihočeský Krimi Městská policie Pátrání Policie Pomáháme Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Turistika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

VODÁCI POZOR: Ve Vltavě je po deštích zvýšený průtok vody! Policisté spolu s hasiči varují vodáky před rizikovým sjížděním řeky

ČESKÝ KRUMLOV – Vzhledem ke zvýšenému množství srážek v posledních dnech na území Jihočeského kraje varují jihočeští policisté ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje a záchranáři především vodáky, kteří sjíždějí řeku Vltavu a proplouvají Českým Krumlovem, aby byli velmi opatrní.

Vltava je v těchto dnech nebezpečná, hladina je zvýšená a je zaznamenán větší průtok vody v řece. Zatím nebylo nutné řešit žádnou mimořádnou událost, kdy by došlo ke zranění osob. Nicméně je situace na vodě pro vodáky nebezpečná a riziková. Zvažte proto vaše schopnosti a zbytečně neriskujte. 

Včera v podvečerních hodinách se na jezu v Českém Krumlově převrátil raft. Čtyři osoby vyplavaly, po jednom muži pátrají záchranáři a policisté, zatím bohužel bezvýsledně!

Autor: por. Ing. Štěpánka Schwarzová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz