Jihočeský Kultura Technika Tipy na výlet Turistika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

TIP NA VÝLET: Sochy z písku letos na náplavce u Kamenného mostu v Písku představují partnerská města

PÍSEK – Na náplavce u Kamenného mostu ani letos nesmějí chybět sochy z písku. Stejně jako v minulých letech jich sochaři vytvořili pět a tentokrát představují partnerská města Písku.

Spolupráce s několika z nich má letos kulaté či „polokulaté“ výročí. Díla letos vytvořila firma sochaře Mariana Maršálka, který v minulosti na tvorbě soch v Písku spolupracoval. Náklady na vytvoření obřích soch dosáhly 260 000 korun včetně DPH. Umělci na nich začali pracovat na přelomu dubna a května, vernisáž pak byla naplánována na 13. května, kdy odstartovala tradiční akci Pískoviště.

Sochy z písku jsou každý rok jiné, umělci tvořili díla například na téma pohádka, léto, Písek – město filmu, Písek za císaře pána nebo písecké osudové devítky, loni město představovaly mytopoetickou formou.

FOTOGALERIE…

Letošní třímetrová díla ukážou architekturu a znaky vybraných partnerských měst, ale také postavy či další atributy pro dané místo typické. Díky umístění soch u hrany náplavky se bude podruhé pracovat i se zadní stranou soch. Připraven je také příběh putování po městech Jičín, Veľký Krtíš, Bad Leonfelden, Deggendorf a Wetzlar.

Sochy z písku u Kamenného mostu vyrostou již pošestnácté. Během těchto let si získaly významné místo v propagaci města. I v uplynulých dvou letech bylo možné sochy vystavět a jejich význam jakožto volně přístupné atrakce, takřka nezávislé na epidemiologické situaci, vzrostl.

Autor: Petra Měšťanová
Foto: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz