HZS Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME: Hasiči stále ochlazují blízký zásobník a kontrolovaně nechává dohořet zbytky uhlovodíků po nočním výbuchu a následném požáru na budově technologie s plynem

ZÁLUŽÍ U LITVÍNOVA – Na místě včerejšího nočního výbuchu s následným požárem v areálu litvínovské chemičky zůstává aktuálně stále podniková jednotka hasičů, která ochlazuje blízký zásobník a kontrolovaně nechává dohořet zbytky uhlovodíků. Likvidace požáru je tak předpokládána ještě v řádu několika hodin.

Jak jsme včera již informovali, došlo v areálu chemického průmyslu v Záluží  k výbuchu a následnému požáru na budově technologie s plynem. Zranili se při tom čtyři lidé. Vrtulníkem nejvážněji popáleného pracovníka záchranáři transportovali do pražské nemocnice.

Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu. Požár je již lokalizovaný a technologie je odstavená mimo provoz. V Mostě a okolí hasiči měřili ovzduší z důvodu úniku škodlivých látek. Měření bylo negativní. Příčina výbuchu s následným požárem je tak i nadále v šetření.

Během noci se postupně všechny jednotky požární ochrany vracely na své základny. Na místě byla ponechána pouze místní podniková jednotka HZS.

Dnes kolem 8:00 hodin hasiči s policisty pokračují ve vyšetřování výbuchu s následným požárem a stanovení rozsahu škod.

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz