Auto-Moto Doprava Jihomoravský Krimi Městská policie Pátrání Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

KRIMI: Údajný obchodní spor se na Hodonínsku pokusila vyřešit i s pomocí zbraně a pepřového spreje dvojice agresorů

HODONÍNSKO – Údajný obchodní spor, ve kterém mělo jít o neuhrazený mnohamilionový dluh, se dvojice mužů z Vysočiny rozhodla řešit pomocí vydírání dcery jihomoravského podnikatele z Hodonínska.

Její vůz po dlouhodobějším sledování pohybu zablokovali minulý pátek na komunikaci pomocí dvou aut. Na důraznou výzvu k vystoupení žena zareagovala zavřením okna, auto bylo automaticky uzamčeno. Jeden z obviněných vytáhl revolver ráže 6 mm a s jeho pomocí boční okno rozbil. Otvorem pak  nastříkal do auta pepřový sprej.  Vzápětí už se v otvoru objevila zbraň a zněla výhružka zabitím a výzvy k okamžitému vystoupení a nasednutí do vozidla obviněných.

FOTOGALERIE…

Dramatickou situaci výrazně změnila osádka vozidla, které přijíždělo k zablokovanému místu na silnici. Když agresoři spěchali zavřít dveře od svých aut, využila vyděšená oběť situace a pohotově utekla do auta, ve kterém jeli dva překvapení muži. Ženu odvezli na bezpečné místo a zároveň jí půjčili mobilní telefon, aby mohla kontaktovat policii.

Na případu tak začali pracovat hodonínští policisté i kriminalisté (i krajští). Zjištěné informace vedly k zadržení obou mužů, o to se postarali ještě týž den večer havlíčkobrodští kriminalisté. Oba výtečníci putovali zpět na jižní Moravu, po nezbytných procesních úkonech si vyslechli obvinění ze zvlášť závažného zločinu vydírání ve stádiu pokusu. Oběma hrozí v případě prokázání viny trest v rozmezí 5-12 let.

Autor: mjr. Pavel Šváb

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz