Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Jednačtyřicetiletá žena na Bruntálsku při brždění spadla z jízdního kola a vážně se zranila! Do nemocnice byla transportována letecky

BRUNTÁLSKO – Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly včera dopoledne u nehody cyklistky na Bruntálsku. Před půl jedenáctou přijali krajští operátoři prvotní informaci o události v obci Bohušov. Na pomoc vyjely pozemní týmy – lékařský a zdravotnický z okolních základen, k misi vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby.

Jednačtyřicetiletá žena při brždění spadla z jízdního kola, přičemž si přivodila poranění v oblasti břicha a třísla. Utrpěla značnou krevní ztrátu a nalézala se ve vážném stavu. První pomoc ženě kvalitně poskytli svědkové události.

Záchranáři zajistili pacientce žilní vstup, zahájili podávání léků a infusních roztoků, uložili ji do podtlakové matrace a ošetřili vnější poranění. Následně byla posádkou vrtulníku transportována do ostravské Fakultní nemocnice, a tam předána na urgentním příjmu.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz