Krimi LZS Policie Pomáháme Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Z řeky Ohře u libochovického parku vytáhli kolemjdoucí tonoucího staršího muže! Rychlá první pomoc na pláži tak zachránila život

LIBOCHOVICE – Ve středu v odpoledních hodinách přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o tom, že se má v libochovickém městském parku na pláži nacházet starší muž v ohrožení života, který byl přítomnými vytažen z řeky Ohře.

Policista ze Radovesice se ihned vydal na uvedené místo s výbavou  pro podávání první pomoci a defibrilátorem. Na pláži již mezitím skupinka osob poskytovala muži první pomoc. Před připojením defibrilátoru policista muže částečně ležícího ve vodě přemístil na břeh. Vzhledem k tomu, že defibrilátor vyhodnotil nevhodnost svého použití, poskytoval policista dále srdeční masáž.

Po příletu vrtulníku LZS se střídal s jeho osádkou až do příjezdu zdravotníků. Díky včasné první pomoci se podařilo udržet životní funkce poškozeného, který byl následně převezen do zdravotnického zařízení. Ve věci nebylo shledáno cizí zavinění. Příčiny a okolnosti nešťastné události, proč se muž dostal do nesnází a začal se topit, jsou předmětem dalšího prověřování.

Poděkování patří místním občanům, kteří se nechovali netečně a bez zaváhání vstoupili do řeky, vyprostili tonoucího muže a začali poskytovat první pomoc. Neméně důležité je vyzdvihnout aktivní přístup policisty Lukáše Blížila, který iniciativně reagoval na relaci kolegů z integrovaného operačního střediska a okamžitě vyjel na místo události, kde muži v ohrožení života poskytoval první pomoc.

Autor: nprap. Pavla Kofrová
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz