Krimi Městská policie Pátrání Policie Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

KRIMI: Neznámý pachatel v Zámecké zahradě Teplicích měl utýrat labutě a kachny! Pátrají po něm policisté

TEPLICE – Tepličtí kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat v případu nálezu uhynulých labutí a kachen na rybníce v Zámecké zahradě v Teplicích.

Hlídka městských strážníků byla před pár dny přivolána ke zraněné labuti, která se vyskytovala u rybníka. Labuť byla odchycena a měla být předána do záchranné stanice. Po cestě však uhynula. V následujících pěti dnech byly v té samé oblasti nalezeny další 4 uhynulé labutě,  a 2 kachny.

Následnou pitvou provedenou Státním veterinárním ústavem bylo zjištěno, že ptactvo nezemřelo přirozenou smrtí, ale následkem traumatizujících zranění v oblasti hrudníku a krku, s největší pravděpodobností rukou člověka.

Policisté žádají občany, kteří si  v období od neděle 10. do pátku 15. července, nebo i předtím, všimli něčeho podezřelého v okolí rybníka v Zámecké zahradě, aby kontaktovali policisty na lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně. Jakékoliv poznatky k této věci mohou přispět k odhalení pachatele tohoto nelidského skutku.

Autor: por. Bc. Ilona Gazdošová
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz