HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

OBRAZEM: V Oldřichovicích na Zlínsku hoří velkoobjemový seník! Na místě zasahuje jedenáct hasičských jednotek

ZLÍNSKO – Od půl jedné odpolední zasahuje 11 jednotek v Oldřichovicích na Zlínsku v areálu bývalého zemědělského družstva u požáru velkoobjemového seníku. K zásahu bylo povoláno 15 cisteren a dva automobilové žebříky.

Požár nakladače, ke kterému došlo při práci uvnitř seníku, se rozšířil na celý objekt. Ke vzniku požáru na pracovním stroji došlo při překládání balíků. Obsluha již nedokázala stroj odvézt do dostatečné vzdálenosti.

Uvnitř seníku tak začalo hořet 500 ks balíků slámy a stejný počet balíků sena. Rychle šířící se požár značně poškodil celý objekt. Velitel zásahu si proto na místo povolal statika, který zakázal vstup dovnitř, neboť hrozí zřícení budovy. Hasiči proto provádí hasební práce pouze z vnějšku, kdy ochlazují obvodový plášť budovy a hasí pomocí výškové techniky.

FOTOGALERIE…

Majitel objektu si zajistil nakladač, pomocí něhož odvezl balíky, nacházející se před objektem tak, aby zpřístupnil místo hasičům, a aby se předešlo rozšíření požáru i na ně.

Celý zásah komplikuje nedostatek vody, kterou hasiči musejí kyvadlově dovážet pomocí cisteren a to z nedalekých Otrokovic a Napajedel.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který předběžně vyčíslil škodu na šest milionů korun. Přesná příčina vzniku požáru je stále v šetření. Událost se obešla bez zranění.

Lze předpokládat, že zásah bude pokračovat do pozdních nočních hodin.

Zasahující jednotky:
HZS Otrokovice
HZS Zlín
HZS Uherské Hradiště
JSDH Napajedla
JSDH Oldřichovice
JSDH Spytihněv
JSDH Lhota
JSDH Otrokovice
JSDH Salaš
JSDH Halenkovice
JSDH Babice

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(LJ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz