HZS Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Policie Praha Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů ZZS

AKTUÁLNĚ: Kvůli aktuálním povětrnostním podmínkám je cítit kouř z mohutného lesního požáru ve Hřensku i ve stovky kilometrů vzdálených měst a obcí!

ČESKO – Kvůli aktuálním povětrnostním podmínkám je cítit kouř, který pochází z rozsáhlého lesního požáru v Národním parku České Švýcarsko, i v desítky kilometrů vzdálených částech měst a obcí a to dokonce i z jiných krajů!

Silný štiplavý kouř je cítit například na Českolipsku, Mladoboleslavsku, v Ústí nad Labem nebo Bílině. Všude tam se lidé údajně probouzejí do „smradlavého“ rána a obávají se, že v jejich blízkosti někde hoří! Operační střediska HZS je ale „uklidňují,“ že zápach ze spáleniště pochází právě z Hřenska, kde již třetím dnem řádí mohutný požár lesa…

PARDUBICKÝ KRAJ: Zhruba od třetí hodiny ranní na linku 158 přijali policisté Pardubického kraje desítky oznámení o zápachu kouře, který se line napříč celým krajem. Policisté a hasiči zjišťuji možné ohnisko požáru, nicméně vlivem tlaku se může jednat i o zápach, který přichází z jiného kraje.

Autor: Honza Vraný
Foto: Filip Molčan

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz