HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Při výbuchu v rodinném domě na Opavsku záchranáři ošetřili dva zraněné, které transportovali do ostravského popáleninového centra

OPAVSKO – Zdravotnická záchranná služba včera odpoledne, spolu s dalšími složkami integrovaného záchranného systému, zasahovala u výbuchu v rodinném domě na Opavsku.

Informaci o události v obci Dolní Benešov převzali operátoři 25. července po šestnácté hodině. Na místo vyjely dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a vzletěl vrtulník.

Ošetřit bylo nutno dva zraněné: Šestačtyřicetiletý muž utrpěl popáleniny v oblasti krku, hrudníku, břicha a horních končetin, jeho poranění bylo vážné. Dvaasedmdesátiletou ženu týmy ZZS ošetřily s popáleninami hlavy, horní končetiny a zad. Její zasažení bylo menšího rozsahu.

Po podání léků tlumících bolest, ošetření popálených ploch a dalších opatřeních, byli oba pacienti transportováni do ostravského popáleninového centra.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz