HZS Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Hasičské jednotky dál bojují s požárem v okolí Hřenska! Jižní dva sektory (na jih od řeky Kamenice) jsou ale již zcela uhašeny a bez problémů

HŘENSKO – Dnes ve Hřensku proběhlo jednání ministryně životního prostředí, zástupců Národního parku České Švýcarsko a Generálního ředitelství HZS ČR o dalším postupu předávání místa požáru.

Italské stroje se zapojily po 15.00 hodině do hašení. Většina sil a prostředků se zaměřila na sektory v severní části od řeky Kamenice. Nejvíce práce mají hasiči stále v nepřístupném terénu ve skalách nad Hřenskem. Tam musí prozkoumávat terén a dohašovat drobná ohniska.

Kolem oltářního kamene se hasičským jednotkám podařilo uhasit hodně skrytých ohnisek. Dílčí úspěchy hasiči zaznamenali také v oblasti Bouřňáku, nejvíce problémů je ale stále na jeho vrcholu, kam vrtulníky shazují vodu. Skrytá ohniska jsou ve skalních štěrbinách.

V oblasti Větrovce hasiči uhasili také hodně ohnisek, tam zaznamenávají dílčí, ale významné úspěchy. Přesunutí sil a prostředků z jižních sektorů na sever pomohlo k rychlejšímu postupu a likvidaci více ohnisek. Jižní dva sektory (na jih od řeky Kamenice) jsou zcela uhašeny a bez problémů. Vedení tak nechává na místě jen několik hasičů na dohlídky.

Během páteční noci a soboty ráno budeme opět volit taktiku s ohledem na leteckou podporu a aktuální situaci po průzkumu drony. Ty vzlétnou i dnes večer, opět na průzkum všech sektorů.

Zdroj: HZS ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz