Ekologie Finance Kultura Policie Politika Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Křižovatka silnic I/57 a I/69 ve Vsetíně bude bezpečnější, práce na její přestavbě začaly

VSETÍNSKO – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo přestavbu důležité křižovatky ve Vsetíně. Konkrétně se jedná o křížení silnic I/57 a I/69 v místní části Rokytnice. Po úpravě místa se zásadně zvýší bezpečnost tohoto místa, řidiči totiž musí v současnosti odbočovat vlevo z velmi frekventované silnice I/57 a často zde dochází k dopravním nehodám, a to i s tragickými následky.

„V rámci stavby proto dojde k vybudování dvou nových větví křižovatky silnic I/57 a I/69, díky kterým zcela zmizí nutnost přejíždět přes protisměrný jízdní pruh. Celý úsek bude po přestavbě výrazně bezpečnější a zásadně se zlepší i plynulosti dopravy,“ představil novou stavbu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Nové křižovatkové větve budou napojeny na kruhový objezd, který vznikne na silnici I/69. Součástí stavby je také vybudování nových autobusových zastávek a úpravy místních silnic, chodníků a parkovacích ploch.

Ředitelství silnic a dálnic v současnoti realizuje celkem 239,9 kilometru nových staveb. Jedná se o 150,6 kilometru dálnic a 89,3 kilometru silnic I. třídy.

Podrobnosti o stavbě

Hlavní trasa:

kategorie: S 11,5/90

počet všech stavebních objektů: 31

zhotovitel: Strabag

cena stavby dle smlouvy: 220 mil. Kč bez DPH

předpokládané zprovoznění stavby: 2024

Podrobnější informace naleznete zde.

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz