HZS Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME: Počet zraněných hasičů v Národním parku České Švýcarsko přesáhl stovku! Včera bylo zraněno deset zasahujících hasičů

HŘENSKO – Vítr, který přišel před studenou frontou v pátek večer, rozfoukal některá ohniska požáru v oblasti Větrovce a Oltářního kamene. Tam bylo nasazeno také více hasičů. Vítr hasiče donutil na čas stáhnout své jednotky z některých oblastí, kde docházelo k padání požárem poškozených stromů.

Dva letouny Canadair dnes budou létat nad Bouřňákem, pět vrtulníků udělá „vláček“ nad Křídelní stěnou. Jeden vrtulník dohlíží na letový provoz. Stále platí, že jižní sektory jsou zcela uhašeny, na místě zůstává část hasičů na dohlídku.

Dnes se vystřídala část profesionálních i dobrovolných hasičů z několika krajů, stále na místě necháváme tisícovku hasičů. Od začátku požáru je evidována již stovka zraněných hasičů. Včera bylo 10 lehce zraněných hasičů.

Zdroj: HZS ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz