HZS Jihomoravský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Při požáru rodinného domu v Radosticích se zranil zasahující dobrovolný hasič! Požár napáchal škodu za 2 milióny korun!

RADOSTICE – Pět jednotek hasičů vyjelo po osmnácté hodině k požáru rodinného domu do obce Radostice. Škoda je předběžně odhadnuta na dva miliony korun. 

Při příjezdu první jednotky byla střecha již v plamenech. Proti plamenům hasiči ihned nasadili dva vodní proudy a dalšími dvěma chránili okolní objekty. Zkontrolovali sousední domy, zda se požár nerozšířil. O půl sedmé jsme dostali hasiči plameny pod kontrolu. Rozebírání konstrukcí a dohašovaní jim zabralo necelé dvě hodiny. Před jednadvacátou hodinou zásah ukončili.

Vyšetřovatelé odhadli předběžnou výši škody na dva milióny korun. Zásahem hasiči uchránili majetek v hodnotě dvou a půl miliónů korun. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Při požáru se lehce zranil dobrovolný hasič, pro kterého však nebylo potřeba volat záchrannou službou.

Autor: Jan Dvořák
HZS Jihomoravského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz