Auto-Moto Doprava HZS Krimi Liberecký Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Mladý řidič na Jablonecku hledal žvýkačku a přerazil sloup elektrického vedení

JABLONECKO – Mladý řidič havaroval o víkendu v Huti na Jablonecku. Narazil do betonového sloupu elektrického vedení.

V sobotu večer v 21.00 hodin se stala dopravní nehoda v obci Huť. Teprve osmnáctiletý řidič jel s vozidlem Škoda Octavia ve směru od Zásady do Jablonce nad Nisou. Při projíždění obcí mu během jízdy za tričko spadla žvýkačka, kterou se rozhodl vyndat. Ovšem vlivem nevěnování se řízení strhl volant na pravou stranu, sjel s vozem do příkopu a narazil do betonového sloupu elektrického vedení, který přerazil. Na místo havárie přijela i posádka zdravotnické záchranné služby, která řidiče i jeho stejně starého spolujezdce vyšetřila a naštěstí u nich nezjistila žádné zranění, které by si vyžadovalo nějaké léčení. Policisté alkohol u řidiče vyloučili provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Předběžná výše způsobené škody činí částku 120.000,- Kč. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou věc vyřešili na místě jako dopravní nehodu s projednáním a mladému řidiči udělili blokovou pokutu.

FOTOGALERIE…

V souvislosti s touto havárií a také s dopravní nehodou, která se stala minulý týden v Nové Vsi nad Nisou, kdy se řidič snažil během jízdy vyhnat včelu z vozidla a přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem, upozorňujeme řidiče, aby se plně věnovali řízení vozidel. Pokud chtějí z vozu vyhnat jakéhokoliv živočicha nebo najít nějaký předmět, je nutné na bezpečném místě s vozidlem zastavit a nic z toho nekonat během jízdy. Je jen opravdu velké štěstí, že při obou uvedených dopravních nehodách nedošlo k těžkému zranění nebo dokonce smrti někoho z jejich účastníků.

Autor: nprap. Dagmar Sochorová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz