HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů ZZS

Požár staršího domu nedaleko obce Dolní Bečva na Vsetínsku zaměstnal sedm hasičských jednotek

DOLNÍ BEČVA – Krátce po desáté hodině dopolední vyjížděly profesionální a dobrovolné jednotky hasičů k hlášenému požáru staršího domu nedaleko obce Dolní Bečva na Vsetínsku.

V době příjezdu již požár zachvátil celý objekt a rozšířil se i na vedlejší stavení. Hasiči okamžitě natáhli několik proudů a snažili se ochránit přilehlé budovy a dostat požár pod kontrolu. Na místo se postupně dostavila profesionální jednotka ze stanice Valašské Meziříčí, hasiči města Rožnov pod Radhoštěm a jednotky dobrovolných hasičů obcí Dolní Bečva, Horní Bečva, Prostřední Bečva, Zašová a Hutisko-Solanec. K události vyjel také územní řídící důstojník HZS kraje.

FOTOGALERIE…

Hasební vodu bylo nutné na místo zásahu dovážet kyvadlově cisternami. Krátce po jedenácté velitel ohlásil lokalizaci požáru, a po rozebrání zasažených konstrukcí a dohašení všech skrytých ohnisek pak v 13:08 hodin celkovou likvidaci.

Na zjištění příčiny vzniku události a stanovení výše škody nyní pracuje vyšetřovatel HZS kraje ze Zlína. Šetření bude probíhat i následující den. Místo bylo předáno majiteli, na dohlídku zde však zůstávají i nadále dobrovolní hasiči.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(PŘ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz