Auto-Moto Cestování Doprava Dopravní podnik Finance Kultura Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Kloubové autobusy posílí vozový park dopravce na Mostecku

MOST – DOPRAVNÍ PODNIK měst Mostu a Litvínova, a.s., posiluje svůj vozový park.

“Podařilo se nám výhodně pořídit další kloubový autobus ze sousedního Chomutova. Jde o kloubový vůz IRISBUS CITELIS. Bude nasazen na náhradní autobusovou dopravu při výluce tramvajové dopravy, případně na linky číslo 30 a 31,“ řekl Daniel Dunovský, ředitel DOPRAVNÍHO PODNIKU měst Mostu a Litvínova. Vůz, který splňuje emisní normu EURO 5, obdržel nové čalounění sedadel a nový lak ve firemních barvách…

Další kloubový autobus SOR NS 18 si dopravní podnik zapůjčil z Prahy. „Tento vůz je dlouhý téměř 19 metrů a máme ho půjčený do konce října tohoto roku. Poté nám výrobce dodá nový kloubový vůz téhož typu,“ řekl Daniel Dunovský. Jak doplnil, vozidlo splňuje normu EURO 6.

Zároveň obdržel k testování přímo od výrobce SOR Libchavy elektrobus. „Jde o vůz SOR NS 12 electric, který budeme testovat v našich podmínkách do konce září. Testování proběhne na linkách v Mostě a v Litvínově,“ řekl Dunovský. Nabití vozidla trvá cca 6 hodin, poté je autobus schopen v městském provozu ujet více než 200 kilometrů.

Autor: Ing. Jiří Holý

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz