dobrovolní hasiči HZS Liberecký Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Padající strom v Liberci u fotbalového stadionu zabil muže! Těžce zraněnou ženu záchranáři převezli do nemocnice… V libereckém obchodním centru se propadla stropní konstrukce

LIBEREC – Poblíž fotbalového stadionu U Nisy v Liberci – Nových Pavlovicích spadl při bouřce na dva lidi strom! Při tragické události zemřel muž na místě a žena utrpěla zranění a byla transportována do nemocnice.

Od 19. hodiny mají hasiči nahlášeno téměř 80 událostí. Při pádu stromu v Liberci Nových Pavlovicích byla smrtelně zraněna jedna osoba a další byla libereckými záchranáři převezena do zdravotnického zařízení.

V souvislosti s přechodem silných bouřek přes území Libereckého kraje vyjíždějí jednotky hasičů od 19. hodiny hlavně k popadaným stromům. Nejčastěji zatím zasahovali hasiči v okrese Semily.

Dále jednotky hasiči aktuálně vyjíždí k technickým pomocem, odčerpávají vodu ze zatopených prostor, odstraňují popadané stromy nebo zajišťují monitoring v obcích.

V obchodním centru Forum v Liberci došlo k propadnutí sádrokartonové stropní konstrukce prodejny MC Donalds. Při této události nedošlo naštěstí k žádnému zranění osob.

Autor: redakce
Zdroj: HZS Libereckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz