HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Čtrnáct lidí se zranilo při zřícení části řetízkového kolotoče v Havířově! Šlo o takzvanou atrakci rotating tower

HAVÍŘOV – V Havířově se během slavností dnes dopoledne zřítil řetízkový kolotoč! Šlo o takzvanou atrakci rotating tower kolotoč. Při nehodě se podle svědků utrhlo několik sedaček. Při incidentu se zranilo čtrnáct návštěvníků, šlo především o děti. Některé z nich přivolaní záchranáři museli dokonce oživovat.

Speciální atrakce řetízkového kolotoče měla se sedačkami vyjet po středovém sloupu do výšky přibližně patnácti metrů a následně klesat dolů! Část sedaček se bohužel utrhla a zřítila se na pokladnu a obsluhy atrakce  pod atrakcí.

Na místo vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému ČR. Okolnosti neštěstí nyní vyšetřují kriminalisté havířovské policie. Záchranáři na místo vyslali pět posádek ZZS. Zranění následně skončili v nemocnici.

AKTUALIZUJEME: K pádu kolotoče nedošlo, ale účastníci atrakce se měli vlivem roztočení kolotoče v jeho dolní části zranit o zábradlí a o věci umístěné na zemi u atrakce. Zraněno má být 14 osob.

„V Havířově dnes v odpoledních hodinách na slavnostech města došlo k pádu řetízkového kolotoče. Dle prvotních informací je na místě několik zraněných osob, převážně dětí. Další informace k celé události zjišťujeme,“ dodávají policisté.

Autor: redakce
Foto: čtenář

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz