Královehradecký Pomáháme Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

ZAUJALO NÁS: Babybox v Hradci Králové dnes v pravé poledne vydal pětidenního zdravého chlapečka…

HRADEC KRÁLOVÉ – Dnes v pravé poledne našli pracovníci Zdravotnické záchranné služby v Hradci Králové v babyboxu pětidenního zdravého chlapečka i s doklady. Informuje o tom zakladatel českých babyboxů Ludvík Hess. 

„Náměstek ZZS HK MUDr. Anatolij Truhlář, mě ujistil, že chlapeček je na první pohled v pořádku a slušně oblečený, zabalený v šedé dece a na hlavě měl modrou čepičku. Petr je čtvrté hradecké děťátko z babyboxu. Přiložené doklady jsou sice důkazem jisté serióznosti rodičů, kteří jej odložili, ale zcela jistě zkomplikují jeho adopci,“ dodává Ludvík Hess.

Česká mincovna, a. s. a její marketingový manažer Jaroslav Černý už chystají zlatý novorozenecký dukát, kterým obdarovávají tradičně všechna děťátka z babyboxu. Petr je 11. letošním děťátkem a poměr kluci versus holky upravil na 110:132 ve prospěch holek.

Ať žije Petr z babyboxu v Hradci Králové!

„Ve čtvrtek 8. září jsme otvírali 83. babybox v SeneCura SeniorCentru v Chrudimi a chystáme se 5. prosince prezentovat babybox v Tachově, posledním okresním městě v republice dosud bez babyboxu,“ dodal Ludvík Hess neboli Babydědek Lu.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz