Krimi Policie Praha Složky IZS Sport Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Sobotní fotbalové utkání mezi celky AC Sparta Praha a FC Baník Ostrava se neobešlo bez zásahu policejních těžkooděnců

PRAHA – Včera od 19.00 hodin proběhlo fotbalové utkání mezi celky AC Sparta Praha a FC Baník Ostrava. V souvislosti s utkáním přijala pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, kterého se zúčastní několik stovek policistů.

V průběhu přestávky se pokusila skupinka domácích fanoušků neúspěšně vniknout do sektoru hostí. Zasahující policisté iniciátory akce následně zajistili. Rozchod a rozjezd fanoušků po zápase už proběhl bez problémů.

Policisté budou pokračovat ve vyhodnocování kamerových záznamů ze zápasu a zjišťovat fanoušky, kteří se dopustili protiprávního jednání.

Pražská policie přijala v souvislosti se sobotním fotbalovým utkáním odpovídající bezpečnostní opatření.

Na bezpečnostním opatření, jehož cílem bylo především bezproblémový průběh celé akce, se podílelo několik stovek policistů z pořádkové, dopravní i kriminální služby. Také členové antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky spolu s kolegy na koních.

Při přípravě bezpečnostního opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se toto opatření dotkne. Utkání začalo v 19:00 hodin a stadion byl otevřen v 17:30 hodin. Pořadatelé všechny příznivce fotbalu u vstupu do areálu kontrolovali, proto bylo třeba na utkání přijít s dostatečným časovým předstihem. Policisté v průběhu dne monitorovali pohyb hostujících fanoušků na území metropole a zajišťovali jejich doprovod ke stadionu.

Nutno také zmínit, že parkovací kapacity kolem stadionu byly omezené, proto prosíme návštěvníky fotbalového utkání, aby nechali svá vozidla doma a v co největší možné míře využili městskou hromadnou dopravu nebo vlak. Před začátkem utkání a po jeho skončení se v okolí tvořily kolony, které na místě usměrňovali policisté z oddělení řízení dopravy.

Autor: por. Mgr. Violeta Siřišťová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz