Auto-Moto Doprava HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: V Holešově na Kroměřížsku hořel byt! Hasiči tři lidi zachránili

HOLEŠOV – Dnes v noci zasahovalo 6 jednotek hasičů u požáru bytu v domě na ulici Novosady v Holešově na Kroměřížsku.

Původně hasiči přijali v 00:43 hodin zprávu, že v jednom z bytů je slyšet naříkání a bouchání. Na otevření bytu byla proto vyslána jednotka HZS Zlínského kraje stanice Holešov. Během jízdy bylo hasičům sděleno, že byla slyšet rána a že v bytě začalo hořet. Požární poplach byl proto postupně vyhlášen i jednotkám HZS Zlínského kraje stanice Bystřice pod Hostýnem i Kroměříž a jednotkám Sboru dobrovolných hasičů obcí Hulín, Holešov i Prusinovice.

Po příjezdu na místo byli obyvatelé domu venku. Hasiči vyběhli do 4. patra a násilně otevřeli dveře bytu. Na chodbě bytu ležel starší muž, který se nadýchal zplodin hoření. Muže hasiči vytáhli a začali hasit jedním útočným proudem vody. Muž byl při vědomí a dýchal. Hasiči ho předali do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.

FOTOGALERIE…

Na místo požáru se dostavil řídící důstojník HZS územní odbor Kroměříž a vyšetřovatel hasičů.

V 5. patře z balkonu volali dva obyvatelé bytu, ať je hasiči zachrání. Požár už byl lokalizován. Obě osoby byly evakuovány z domu vnitřním schodištěm. Byla provedena kontrola všech bytů jak z vnitřku domu, tak z vnějšku pomocí výškové techniky. K odvětrání vnitřních prostor byl použit přetlakový ventilátor.

Po druhé hodině se mohli obyvatelé domu vrátit do svých bytů. Po jejich návratu jsme provedli kontrolu bytů. Na dohlídku zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů. Příčina vzniku požáru ani výše škody nejsou prozatím určeny. Další šetření na místě požáru proběhne dnes v dopoledních hodinách.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(RŽ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz