Auto-Moto Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS smrtelná nehoda Technika tragická nehoda Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Při střetu dvou osobních aut na Karvinsku zemřela padesátiletá žena a těžce se zranil dvanáctiletý chlapec a čtyřiačtyřicetiletý muž

KARVINSKO – Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli dopoledne u smrtelné dopravní nehody na Karvinsku. Po půl desáté byl prostřednictvím tísňové linky nahlášen střet dvou automobilů ve Stonavě. K zásahu byly vyslány tři pozemní týmy ze základen v Havířově a Karviné, k misi vzlétl vrtulník letecké záchranné služby. Spolu se zdravotnickými záchranáři pracovali na místě události tři lékaři.

V jednom z havarovaných vozidel zůstala zaklíněna padesátiletá žena. Utrpěla poranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehla ještě před příjezdem posádek ZZS.

Vyprostit bylo nutno dvanáctiletého chlapce – byl při vědomí, zasahující lékař u něj zjistil zranění páteře, hlavy a horní končetiny. Po podání léků a uložení do podtlakové matrace byl ve vážném stavu předán v traumatologickém centru ostravské Fakultní nemocnice.

Čtyřiačtyřicetiletý muž utrpěl poranění hrudníku a břicha. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej záchranáři předali do další péče na chirurgické ambulanci nemocnice Havířov.

Během nehody došlo k úniku provozních kapalin do místní vodoteče. Hasiči umístili na hladinu sorpčními hady a zachycené provozní kapaliny zasypali sorbentem.  Na místo tak museli být povoláni i zástupci odboru životního prostředí a Povodí Odry.

Po ukončení záchranných a likvidačních prací byl na místo události povolán ještě automobilový jeřáb ze stanice Karviná, který pomohl hasičům naložit oba havarované automobily na vozidla odtahových služeb. Hasiči dále uklidili a zprovoznili komunikaci, neboť po dobu zásahu byla komunikace 3 hodiny kompletně uzavřena.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
a HZS MSK

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz