HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

OBRAZEM: Noční požár chaty v Kamenném Přívozu v Žampachu zaměstnal hasičské jednotky

ŽAMPACH – Ve čtvrtek 6. října necelou čtvrthodinu před jednadvacátou hodinou přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru chaty v Žampachu, části obce Kamenný Přívoz v okrese Praha-západ. 

Jelikož volající uvedl, že vidí velké plameny a domnívá se, že požárem je zasažena chata, vyslal operační důstojník na místo profesionální hasiče z Jílového spolu s dobrovolnými hasiči obcí Kamenný Újezdec, Krhanice a Lešany.

První jednotka, která dorazila na místo, potvrdila, že požárem je zasažena jednopatrová chata o půdorysu 7×8 metrů. Zároveň velitel zásahu požádal o vyslání dalších cisteren k události. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplach a k požáru zamířily dobrovolné jednotky obcí Hradištko, Jílové u Prahy, Okrouhlo a Těptín.

FOTOGALERIE…

Hasiči ke zdolání plamenného hoření nasadili několik vodních proudů a krátce po půl jedenácté se jim podařilo dostat požár pod kontrolu a mohla být nahlášena jeho lokalizace. Uvnitř budovy byla nalezena osoba bez známek života. Hodinu po úspěšném lokalizování požáru byl poplachový stupeň snížen na základní a některé jednotky se vrátily na své základny.

K zachování akceschopnosti pro případ dalšího výjezdu držela dobrovolná jednotka obce Dolní Jirčany zálohu na vlastní zbrojnici.

Příčina požáru a výše škody jsou předmětem dalšího vyšetřování, které bude probíhat v pátečních dopoledních hodinách.

Autor: ppor. Ing. Jan Sýkora, DiS.

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz