Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Při včerejším střetu dvou vozidel na Novojičínsku se zranilo pět lidí! Na místě zasahoval i vrtulník leteckých záchranářů

NOVOJIČÍNSKO – Čtyři týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly včera ráno u střetu dvou vozidel na Novojičínsku. Informaci o nehodě v Mošnově přijalo krajské operační středisko po čtvrt na šest.

K místu události zamířily pozemní posádky záchranářů z výjezdových základen Mošnov, Studénka a Nový Jičín, z Ostravy vzlétl vrtulník leteckých záchranářů.

Záchranáři ošetřovali pět účastníků nehody: Nejvážnější byl stav devatenáctiletého mladíka, u něhož selhávalo dýchání. Musel být zaintubován a o jeho ventilaci se postaral přístroj. Utrpěl mnohočetná poranění, s nimiž byl letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice.

Další čtyři pacienti – tři muž ve věkovém rozpětí devatenáct až jednadvacet let, stejně jako čtyřicetiletá žena, byli posádkami záchranářů ošetřeni se středně těžkými poraněními hlavy, hrudníku a končetin. Pozemní posádky je transportovaly do novojičínské a ostravské Městské nemocnice.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz