Horská služba ČR HS HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Devětačtyřicetiletý paraglidista spadl v Beskydech při startu z vrcholu kopce a skutálel se dolů po svahu… Do nemocnice letěl vrtulníkem

BESKYDY – Po čtvrtečním zásahu u zraněného paraglidisty byli ostravští letečtí záchranáři voláni k dalšímu podobnému zásahu v Beskydech opět v neděli 9. října. Před patnáctou hodinou převzali operátoři tísňové volání, i tentokrát z lokality Javorového.

Devětačtyřicetiletý muž cizí státní příslušnosti spadl při startu paraglidu z vrcholu kopce a skutálel se dolů po svahu. Prvotně byl ošetřen členy Horské služby Beskydy. Z prudké sjezdovky jej však nebylo možno dopravit dolů ze svahu pozemní cestou a k zásahu proto odstartovali letečtí záchranáři.

Ke zraněnému byl za pomoci palubního jeřábu spuštěn lékař, který prvotním vyšetřením zjistil poranění hlavy a klíční kosti. V podvěsu byl muž vrtulníkem přepraven nejprve na vrchol Javorového a odtud po dalším zajištění transportován do nemocnice Třinec – Sosna.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz