Krimi Pardubický Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME DRAMA: Zadržený osmatřicetiletý střelec ve Lhotě u Přelouče na Pardubicku byl dnes obviněn z nebezpečného vyhrožování

PARDUBICE – Zadržený osmatřicetiletý střelec ve Lhotě u Přelouče na Pardubicku byl dnes obviněn z nebezpečného vyhrožování.

Jak jsme již informovali, v pátek v podvečerních hodinách jsme přijali oznámení o údajné střelbě ve Lhotě u Přelouče. Na místo vyjeli jak policisté z obvodního oddělení, tak z pohotovostního a eskortního oddělení a psovodi. Po vyhodnocení situace si policisté na místo vyžádali zásahovou jednotku a policejní letku. Zásahová jednotka provedla s podporou Letecké služby Policie ČR po předchozím pokusu o vyjednávání vstup do obydlí, kde se měl nacházet muž podezřelý z údajné střelby. Dům byl však prázdný.

Díky svědkům, dobré spolupráci přítomných policistů, operačních a velících důstojníků byl osmatřicetiletý podezřelý několik minut po provedení tohoto zákroku zadržen našimi policisty a to v jedné přeloučské restauraci.

Zadržený byl dnes obviněn z trestného činu nebezpečného vyhrožování ve druhém odstavci. Kriminalisté mu kladou za vinu, že v pátek v podvečerních hodinách po předchozím požití alkoholu měl nejprve slovně a následně i fyzicky napadat svoji družku. Výhružky měl směřovat i vůči další osobě. Během incidentu mělo dojít i k údajné střelbě, která byla důvodem, proč byli policisté přivoláni na místo. Při ohledání policisté zbraň zajistili a ta bude podrobena znaleckému zkoumání.

Nebyl shledán důvod vazby, a proto je muž stíhán na svobodě. S ohledem na probíhající trestní řízení nebudou policisté poskytovat žádné podrobnější informace.

Autor: por. Mgr. Dita Holečková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz