Kultura Sport Technika Ústecký Z domova Zahraničí Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: 18 letý mladík z Dubí dokázal v Muaythai to, co se jiným v Česku nepovedlo…

DUBÍ – Sašo Vorkapič je 28letá Slovinská hvězda Muaythai, medailista MS IFMA a noční můra českých thajboxérů. Vorkapič byl v Čr na několika turnajích a několika galavečerech a vždy odjel neporažen. S Českými borci si Vorkapič poradil i v zahraničí, až tuto sobotu narazil na mladíka z Dubí, který mu řekl a dost na domácí půdě.

Výjezd do Slovinska dopadl pro Leónidás Gym – Muay Thai Dubí perfektně, 5 bojů a 5 výher. Šimon Verner -57kg 17let si poradil na body s Chorvatským soupeřem s ocelovou bradou. Inkasoval několik přesných úderů kolenem na hlavu, kopů a stále pokračoval v před jak robot a odolával Šimonovo útokům. Po třech kolech Šimon vyhrál všechna kola v poměru 3:0 na body.

Další byl Tomáš Růža Růžička Jr. -81kg 17let také měl Chorvatského soupeře, toho Tomáš zasahoval lokty a koleny a ve třetím kole se povedlo Tomášovi ukončit soupeře KO.

FOTOGALERIE…

Martin Nebřenský – 57kg 14let měl soupeře také z Chorvatska a jemu se povedlo ukončit soupeře KO v druhém kole, po tom co ho uzamkl v rohu a držel několik sekund pod stálým útokem.

Tomáš Karel Barták měl v jeho 18 letech pak 4 pyramidu ve váze -67kg. Pyramida byl Čech vs Chorvat a Slovinec vs Chorvat. Tomáš tedy nastoupil do zápasu s o hlavu větším Chorvatem, Tomáš se však ani nezahřál a do pár sekund bylo po zápase, Tomášovo sérii loktů a kolen do hlavy soupeř nevstřebal a nechal se odpočítat. Slovinský soupeř postoupil bez boje jelikož se Chorvat vzdal a se Slovinským Šampionem nechtěl zápasit.

Finále pak čekal na Tomáše slovinský šampion Sašo Vorkapič. To je Slovinská hvězda, která ještě nenašla v Česku přemožitele. Tomáš v zápase vydal výkon své kariery, měl hned od začátku zápasu přehled a všechny útoky soupeře trestal kontraúdery. V druhém kole udělal soupeři 3 tržné rány v obličeji a lékař chtěl zápas ukončit. To však bylo pro Slovince nemyslitelné a po rychlém ošetření vazelínou se pokračovalo i přes protest lékaře. Tomášovi se povedlo profesorsky porazit soupeře na body a porazit šampiona země u něj doma. Tomáš si zajistil tímto výkonem pozornost publika, trenéru, ale také sponzora soutěže což byl TOP TEN. Po skončení zápasu přenesl sponzor novou sportovní taštu Top Ten za výkon, který předvedl. Po skončení turnaje byl pak Tomáš ještě vyznamenán nejlepším zápasníkem turnaje.

Poděkování za tuto akci a možnost se zúčastnit patří prezidentu České Muaythai Asociace C.M.T.A. Petru Ottichovi, sportovnímu řediteli Michalu Novákovy a celému realizačnímu týmu.

Ale toto ještě není všechno Leónidás Gym – Muay Thai Dubí 3. týdny před turnajem Muaythai šel vyzkoušet i kickbox a tentokrát to bylo Mistrovství světa asociace WMAC ve Slovinsku a zde se také zadařilo.
Tobiáš Barták ve váze -75kg do 18 let získal Titul mistra světa
Matěj Šimůnek ve váze -55kg do 15 let získal Titul mistra světa
Šimon Verner se stal ve váze -60kg do 18 let vice mistrem světa
Tomáš Karel Barták ve váze -65kg 18+ vice mistrem světa

Poděkování za tuto akci patří Petru Kotíkovi prezidentu Českého svazu Kickboxu za možnost se akce účastnit.

Pokud vše vyjde, tak ještě uvidíme Tomáše Karla Bartáka na PML v Třinci 19.11 2022.

Poděkování všem co nás podporují: NSA, Města Dubí, Teplice. Obce Proboštov a Novosedlice. Dále pak firmám Stavmart s.r.o., Grafstudio cz, shop Berem.cz , restaurace Rudolfka

Po zdravotní stránce: Fyzioterapeut Jana Šimonová a Centrum sportovní medicíny Teplice, Norbert Bidrman LEGEARTIS academy .
Foto a Video: CSK, C.M.T.A., Czechfighter.cz, K-Legendary production.

Děkuji za pomoc v přípravě : Radek Pastír, Radek Veselý a samozřejmě Sityodtong Boxing Camp, Pon Pramkhao Sityodtong, Yodbandit Sityodtong , Kru Toy Sityodtong Sriwaralak , Wara Sityodtong Sriwaraluck Děkuji Vám všem.

Kdo by měl zájem o skupinové nebo soukromé lekce Muaythai, tak tréninky jsou pro dospělé a závodníky v Leonidas gym Dubí Pondělí od 18:30 hodin, Středa od 19:00 hodin a Neděle od 18:30 hodin, pro děti pak úterý a čtvrtek od 16:30 hodin, kde už mladí bojovníci mohou od 7- 8 let.

Autor: Ladislav Horejš