Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS smrtelná nehoda Technika tragická nehoda vlak Z domova Zajímavosti Zdravotnictví železnice Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME TRAGÉDII: Na nechráněném železničním přejezdu u Malšic na Táborsku nerespektoval řidič dopravní značení a vjel pod vlak! Na místě zemřel

TÁBORSKO – U Malšic na Táborsku došlo dnes po 19:30 hodině k tragickému střetu osobního automobilu s vlakem.

Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení na nechráněném železničním přejezdu a vjel na něj v době, kdy přijížděla vlaková souprava. Na místě zemřel.

FOTOGALERIE…

Po střetu zůstal řidič v havarovaném autě zaklíněn a v bezvědomí. Muž podle záchranářů utrpěl mnohačetná zranění neslučitelná se životem!

Táborští dopravní policisté vyšetřují tragický střet na nechráněném železničním přejezdu v katastru obce Malšice, na tzv. trati Františka Křižíka, vedoucí z Tábora do Bechyně. Po půl osmé večer jel muž (roč. 1963) s osobním vozidlem tovární značky Citroën Berlingo přes přejezd k obci Čeňkov, kdy pravděpodobně nerespektoval dopravní značení, upozorňující na přejezd – červenobílý kříž a ačkoli musel vidět přijíždějící elektrickou vlakovou soupravu, kdy jej měl strojvůdce zvukovým znamením opakovaně upozorňovat na svůj příjezd, přesto na uvedené křížení silnice III. třídy s železnicí vjel. Následně došlo ke střetu, kdy řidič Citroënu utrpěl velmi těžká zranění, kterým bohužel i přes rychlý zásah zdravotníků, podlehl.

Svědci nehody se podle záchranářů snažili poskytnout těžce zraněnému řidiči první pomoc, na kterou následně navázali přivolaní záchranáři. „I přes veškerou naši snahu a maximální resuscitační péči muž svým mnohačetným poraněním na místě podlehl,“ dodává mluvčí jihočeských záchranářů PhDr. Zuzana Fajtlová, DiS.

Okolnosti tragické železniční nehody i nadále vyšetřují dopravní policisté.

Připomínáme všem řidičům, aby v blízkosti přejezdů vždy dbali zvýšené opatrnosti a respektovali dopravní značení!

Autor: redakce
Foto: Policie ČR
a Pavel Vilímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz