EXTRALIGA HOKEJ Praha Sport Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Litvínov představuje speciální třetí sadu dresů. Jedná se o návrat do historie i inovaci reklam…

LITVÍNOV – Do včerejšího zápasu se Spartou vyrazil Litvínov ve speciální třetí sadě dresů. Nové uniformy chemiků mají hned několik specifik, které je dělají jedinečnými. Verva v nich nastoupila v šesti vybraných domácích utkáních TELH.

Dominantou nové sady dresů jsou historické prvky, které zdobily litvínovský celek na přelomu 20. a 21. století. Hlavním tahákem jsou však barvy sponzorských reklam – ty se sladily s barvami klubu. Ve sportovní komunitě dlouhodobě panují dohady o různorodosti barev partnerů na hráčských dresech. „Přišli jsme proto s myšlenkou na sjednocení barevnosti reklam, aby loga partnerů celkově zapadala do vzhledu dresů a mohl tak vyniknout grafický design,“ říká Jan Švarc, marketingový manažer HC VERVA Litvínov a autor dresů. „Velice děkujeme všem našim a extraligovým partnerům, kteří nám tuto inovaci umožnili,“ dodává.

Litvínov má v současné chvíli povolení v alternativní sadě dresů odehrát šest vybraných domácích utkání. „Nejde tedy pouze o jednozápasovou výjimku, jako tomu bývá zvykem, za což bych rád poděkoval vedoucímu hokejového oddělení BPA Petru Nitschemu. Také bych rád poděkoval Šárce Tschiharschové mladší za navrhnutí chemické baňky a všem ostatním, kteří se na realizaci naší myšlenky podíleli,“ říká Jan Švarc. „Věříme, že se fanouškům dresy budou líbit a hlavně přinesou klukům v kabině štěstí,“ dodává.

Poprvé se na chemiky v nových dresech mohli diváci podívat včera v zápase proti Spartě na Zimním stadionu v Litvínově.

Nový začátek? Verva s novým trenérem a novými dresy porazila Spartu…

Chemici vstoupili do utkání s novým trenérským štábem a novým kapitánem. První třetina žádné góly nepřinesla, ale ve druhé a třetí třetině se Litvínov rozstřílel a využil tři přesilové hry. O dvě branky se postaral Giorgio Estephan, Matej Tomek vychytal čisté konto. Výsledek včerejšího utkání 4:0 pro Litvínov.

Autor: Vladislav Kollert

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz