Auto-Moto Cestování Doprava Jihomoravský Krimi Kultura Policie politici Politika Složky IZS Technika Turistika Z domova Zahraničí Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Na hraničním přechodu Lanžhot – Kúty policie zdvojnásobí kapacitu odbavování kamionů

LANŽHOT – Od nedělní 22. hodiny policie na hraničním přechodu Lanžhot – Kúty mezi Slovenskou a Českou republikou zdvojnásobí kapacitu odbavení nákladních vozidel. Je to výsledek jednání mezi ministrem dopravy Martinem Kupkou, policejním prezidentem Martinem Vondráškem, prvním náměstkem policejního prezidenta Tomášem Lerchem a zástupci sdružení automobilových dopravců ČESMAD Bohemia.

„Potřebujeme zdvojnásobit kapacitu odbavování kamionů při hraničních kontrolách, které byly zavedeny kvůli ochraně před nelegální migrací. Reagujeme tím také na vyjádření sdružení slovenských dopravců, kteří kvůli probíhajícím kontrolám a čekacím dobám hrozí od začátku příštího týdne blokací dálnice,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.
Přes víkend Ředitelství silnic a dálnic ve spolupráci s policií na dálnici D2 zajistí dopravně-inženýrskou úpravu značení, která zdvojnásobí kapacitu odbavovaných nákladních vozidel při hraničních kontrolách. Zajištěna bude i nadále dostatečná ochrana před nelegální migrací.
„Věřím, že ohlášené opatření pomůže zkrátit kolony a dopravci nebudou dálnici D2 na hranicích blokovat,“ dodává ministr Kupka s tím, že o chystaném opatření již informoval i slovenského ministra dopravy Andreje Doležala.
Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR
Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz