Auto-Moto Doprava HZS Krimi Liberecký Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Hasiči ze Zákup pomohli v Ralsku na Českolipsku také posádce sanitky záchranářů s vyproštěním drátěného plotu z podvozku…

RALSKO – Jak jsme již informovali, tragicky skončil včerejší pád malého letounu u Ralska. Pilot leteckou nehodu a následný požár stroje nepřežil. 

K pádu malého letadla v katastru obce Ralsko, části Hvězdov na Českolipsku byly povolány jednotky prvního stupně požárního poplachu, záchranáři i policisté.

Stroj po dopadu začal hořet! Jedna osoba utrpěla při nehodě zranění neslučitelná se životem. Hasiči po příjezdu velmi rychle zlikvidovali požár letounu pomocí vysokotlakého vodního proudu a dále spolupracují se záchranáři a policisty i vyšetřovateli leteckých nehod.

FOTOGALERIE…

Hasiči ze Zákup následně pomohli posádce Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje před odjezdem s vyproštěním drátěného plotu z podvozku jejich sanitky, kdy hasiči využili zvedací vysokotlaké vaky, sanitka následně mohla bezpečně odjet zpět na základnu.

Hasiči ze Zákup společně s kolegy z Mimoně následně vyčkali na místě tragické události a po likvidaci požáru vyšetřovatelům asistovali na místě nasvětlením místa nehody a po vyšetření nehody pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod a Policie ČR asistovali při vyproštění těla a odklízení trosek letadla na kontejner, který dorazil ze stanice HZS Liberec.

Autor: redakce
Zdroj: Hasiči Zákupy

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz