Horská služba ČR HS HZS Krimi Liberecký Městská policie Pátrání Policie Pomáháme Sbor dobrovolných hasičů senioři Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Senior na Semilsku se vydal hledat manželku do lesa, sám se však ztratil! Díky skvělé koordinaci složek IZS se jej podařilo nalézt

SEMILSKO – Obyčejná procházka do lesa, kde si chtěla seniorka ze Semilska nasbírat klestí, se během pár hodin změnila v dramatickou událost. Když se totiž vrátila domů, nejen, že byl dům zamčený, ale především se uvnitř nenacházel její 90letý manžel.

Vzhledem k tomu, že senior nebyl zvyklý opouštět domov sám a již měl určité zdravotní problémy, měla žena o svého chotě skutečnou obavu. Když se jí ani za pomoci sousedů nepodařilo muže nalézt v okolí, kontaktovala po 18. hodině prostřednictvím linky 158 operačního důstojníka. Vzhledem k povětrnostním podmínkám, tmě a citelně padajícím teplotám k bodu mrazu, bylo rozhodnuto o realizaci pátrací akce v terénu.

Do pátrací akce se během chvíle zapojilo více jak sedm desítek profesionálů složek Integrovaného záchranného systému z řad Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, ale i Horské služby. Avšak ani občané nezůstali k osudu seniora lhostejní a k pátrání se připojila i početná skupina dobrovolníků. Všichni společně propátrali více jak 2,5 hektaru mnohdy velmi náročného terénu ve značně nepříznivých podmínkách a zhruba po 4 hodinách od nahlášení události, se seniora podařilo nalézt. Následně jej z nepřístupného terénu dopravili na nejbližší komunikaci a předali do rukou zdravotníků při vědomí a bez zranění závažnějšího charakteru.

Nelze tedy jinak, než konstatovat, že nejen díky profesionalitě a skvělé koordinaci složek IZS, ale i obětavosti a vytrvalosti všech dobrovolníků, má tento příběh šťastný konec a všem náleží velké díky.

Autor: por. Bc. Adéla Fialová
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz