Auto-Moto Finance Královehradecký Krimi Policie Složky IZS Technika YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Muže, který zemědělcům kradl navigace a příslušenství, zadržela policejní zásahová jednotka na čerpací stanici v Královehradeckém kraji

BRNO – Muže zadržela zásahová jednotka. Speciální navigace s příslušenstvím kradl jihomoravským zemědělcům pětatřicetiletý cizinec. Podobně si počínal i v jiných zemích. Jeho pobyt na svobodě ukončila jihomoravská zásahová jednotka. O pětimilionové škodě teď může přemýšlet ve vazbě, hrozí mu osmiletý pobyt za mřížemi.

Vrásky na čele přidělal jihomoravským zemědělcům pětatřicetiletý občan z východní Evropy. Specializoval se na krádeže navigačních systémů ze zemědělských strojů v různých evropských zemích.

Od dubna do července tohoto roku se dopustil hned 10 skutků, při kterých odcizil navigace a příslušenství v hodnotě bezmála 5 milionů korun. Pečlivým ohledáním míst činu se podařilo zajistit stopy, které porovnáním s databází nasměrovalo pátrání jednoznačným směrem.

Když kriminalisté srovnali pohyb podezřelého, vždy se vyskytoval poblíž míst činu a nemálo času strávil také v kasinech v blízkém okolí. Zbývalo jen zjistit, kde se aktuálně bude pohybovat. Klec spadla na konci října, když překvapeného muže na cestě Evropou zadržela zásahová jednotka na čerpací stanici v Královehradeckém kraji.

Obviněn byl z krádeže, stíhán je vazebně a od soudu může odejít až s osmiletým trestem. Jeho spolujezdec, kterého vezl do Litvy, měl tak na cestě neplánovaný zážitek.

Autor: mjr. Pavel Šváb

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz