Auto-Moto Doprava HZS Krimi Pardubický Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: Dvě vážné nehody dnes ráno zaměstnaly složky IZS na Pardubicku…

PARDUBICKO – Následky hned dvou dopravních nehod řešili hasiči a záchranáři dnes časně ráno v pardubickém kraji.

Na silnici I/36 u Horních Ředic od časného rána likvidují tři jednotky hasičů následky nehody, kdy řidič s nákladním vozem a návěsem skončil v příkopu. V nákladním automobilu bylo převáženo pivo.

Jedna z nádrží na pohonné hmoty u nákladního automobilu byla při nehodě protržena a unikala z ní nafta. Informován byl ihned pracovník životního prostředí a přivolána je i specializační firma, která provede nejen samotné vyproštění nákladního automobilu, ale i přečerpání pohonných hmot. Velitel zásahu si na místo povolá další dobrovolné jednotky hasičů k přeložení nákladu, kterým, jak už bylo zmíněno, je lahvové pivo v přepravkách.

Silnice I/36 za Holicemi směr D35 bude několik hodin zcela uzavřena z důvodu překládky a vyproštění havarovaného kamionu. Objízdné trasy jsou přes Horní Ředice nebo Dolní Roveň, na místě se řiďte pokyny policistů.

FOTOGALERIE…

Silnice je a ještě bude uzavřena, a to nejen z důvodu přeložení nákladu a vyproštění převráceného automobilu, ale také kvůli sanaci zeminy. Řidič neutrpěl zranění.

Vzhledem k tomu, že na místě bude probíhat i sanace, je předpoklad, že silnice bude uzavřena až do večerních hodin.

V Hrochově Týnci hasiči odstraňovali následky kolize řidičky, která se měla pravděpodobně vyhýbat zvěři. Žena s vozem skončila v příkopu. Naštěstí se kolize obešla bez zranění.

Zdroj: HZS Pardubického kraje
(vh)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz