HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů ZZS

Požár rodinného domu na Vsetínsku zaměstnal osm hasičských jednotek

VSETÍNSKO – Že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, se splnilo v druhé adventní neděli večer, kdy při požáru rodinného domu v Zubří na Vsetínsku přišla rodina o střechu nad hlavou. Dům je po požáru v současné chvíli neobyvatelný.

Hlášení o požáru přijali hasiči včera večer po 22.00 hodině. Požární poplach byl vyhlášen postupně 8 požárním jednotkám. V době příjezdu hasičských jednotek se mimo dům nacházely 3 osoby – rodiče s dcerou. Plameny se šířily po obvodovém plášti a po střeše. Elektřina a plyn byly vypnuty. Z domu hasiči vynesli 2 malé tlakové láhve na propan-butan. Hasební zásah prováděli v dýchací technice 6 proudy vody.

Přístup k objektu byl z jedné strany obtížný, protože dům je postavený ve svahu. K požáru se dostavil řídící důstojník HZS pro územní odbor Vsetín, který si převzal velení.

FOTOGALERIE…

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje prohlédla všechny 3 obyvatele domu a jednoho s popáleninami odvezla do nemocnice. Tato osoba se ještě v průběhu hasebních prací vrátila zpět.

Na místo byl povolán člen týmu TPP, který rodině poskytl psychologickou pomoc. O požáru bylo informováno vedení obce, které zasahujícím jednotkám zajistilo pitný režim. Díky solidaritě sousedů, přečkala rodina noc u sousedů. Náhradní ubytování na další dny rodině zajistila obec.

Na dohlídku zůstaly na místě dobrovolné jednotky ze Zubří a Valašské Bystřice. Požár způsobil škodu v předběžné výši 3 miliony korun. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 1,5 milionu korun. Příčina požáru zůstává v šetření. V ohledání místa požáru hasiči pokračovali dnes ráno.

U požáru zasahovaly jednotky:
HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí,
HS města Rožnov pod Radhoštěm,
HZS podniku Gumárny Zubří a.s.,
SDH obcí Zubří, Hutisko-Solanec, Poličná, Jablůnka, Valašská Bystřice.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(RŽ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz