Sport Technika Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Chomutovští zápasníci jsou vicemistři republiky pro rok 2022 v družstvech

CHOMUTOV / HAVLÍČKŮV BROD – Chomutovští zápasníci se účastnili 27.listopadu posledního finálového kola ligy mužů v zápase řecko-římském pro rok 2022 v Havlíčkově Brodě, kde celkově skončili na druhém místě.

V posledním kole ligy mužů v brodské Sportovní hale bojovali o druhé místo s domácími zápasníky z TJ Jiskra Havlíčkův Brod, kteří obhajovali titul z předešlého roku a patnáctý titul mistrů republiky tímto nezískali. PSK Olymp Praha měl jistotu prvního místa a titulu Mistra České republiky s celkovým počtem bodů a již je nikdo nemohl ohrozit. Chomutovští zápasníci proto museli zvládnout těžký úkol, aby si zajistili druhé místo, bylo zapotřebí porazit v posledním finálovém kole všechny tři soupeře ligy a to z Prahy, Havlíčkova Brodu a sdružení Ostrava – Krnov.

V prvním vzájemném utkání Chomutov porazil Prahu, následně sdružení Ostrava – Krnov a vše rozhodoval poslední zápas s TJ Jiskra Havlíčkův Brod, kdy měl Chomutov shodný počet bodů. Chomutov v posledním kole nenechal nic náhodě a velkou podporou týmu byli naší reprezentanti Artur Omarov a Jakub Bielesz.

„TJ Jiskra Havlíčkův Brod je výborný tým se spousty reprezentanty a výbornými zápasníky, proto byl náš úkol vyhrát velice obtížný. Naši chomutovští zápasníci zápasili s odhodláním vyhrát. Bojovali a skandovali jméno každého svého zápasníka, který právě zápasil v dané váhové kategorii. Bylo to napínavé, až do posledního utkání ve váhové kategorii 130kg, kde zápasil náš mladý zápasník Josef Pfeifer, který měl za úkol neprohrát položením na lopatky s reprezentantem a medailistou z mistrovství Evropy kadetů. Svůj úkol zvládl perfektně a přispěl Chomutovu k stříbrné medaili. Všichni jsme měli ohromnou radost. Někteří tomu ani nevěřili. Každý do toho dal své srdíčko. Vytvořili jsme nádhernou atmosféru a týmového ducha,“ popisoval situaci po utkání trenér a bývalý úspěšný reprezentant v zápase Petr Bielesz.

Chomutov tímto vyhrál poslední finálové kolo ligy a zajistil si tak druhé místo v nejvyšší republikové soutěži v zápase řecko-římském po dlouhé době.

Za úspěchem titulu Vicemistr České republiky v zápase řecko-římském 2022 jsou zápasníci:

60kg Filip Bartošík
67kg Matouš Jankovič, Lukáš Zvánovec, Tobiáš Petrovický
72kg Jakub Šimčík, Matěj Šrytr, Ondřej Rez
77kg Denis Mertl, Jiří Janda
82kg Jakub Bielesz, Roman Kucín
87kg Luděk Konvičný, Marek Vrba, Daniel Jankovič
97kg Artur Omarov, Tom Ringler
130kg Josef Pfeifer

Pořadí družstev:
1) Olymp Praha
2) Chomutov
3) Havlíčkův Brod
4) Ostrava

Předseda klubu: Mgr. Tomáš Douda
Trenér: Petr Bielesz a Mgr. Ladislav Šnelly

Autor: Luděk Konvičný